Pressroom


TAMARA BIEŃKOWSKA: BIO

Tamara Bieńkowska 

 Trener, coach, wykładowca akademicki. Od ponad 16 lat wpiera menedżerów i organizacje prowadząc zajęcia grupowe oraz konsultacje indywidualne z zakresu zarządzania, przywództwa, rozwoju umiejętności interpersonalnych oraz zarządzania zmianą. Jest certyfikowanym trenerem Przywództwa Sytuacyjnego SLIIR, Sytuacyjnego Przywództwa Zespołowego wg Kena Blancharda, oraz certyfkowanym coachem ICC (Lambent do Brasil) oraz Team Coach (Norman Benett Academy). Akredytowana konsultantka Facet5, Extended DISC®. Posiada certyfikat 112 FRIS Style Myślenia. Wykłada na SWPS w Warszawie, WSE im. Ks. Tischnera w Krakowie, WSB w Toruniu oraz UMCS w Lublinie i AWF w Warszawie. Specjalizuje się w sztuce prowadzenia sporów oraz treningu medialnym.

Więcej informacji na:

www.sparringpartners.pl

www.tamarabienkowska.pl

(600/700 znaków)

 

Tamara Bieńkowska

Trener, coach, wykładowca akademicki. Od ponad 16 lat wpiera menedżerów i organizacje prowadząc zajęcia grupowe oraz konsultacje indywidualne z zakresu zarządzania, przywództwa, rozwoju umiejętności interpersonalnych oraz zarządzania zmianą. Na swoim koncie ma blisko 2000 dni spędzonych w sali szkoleniowej i tyle samo przeprowadzonych sesji coachingu. Pracowała dla ponad 200 klientów – czołowych przedsiębiorstw w Polsce. Specjalizuje się w sztuce prowadzenia sporów oraz treningu medialnym.

Jest certyfikowanym trenerem Przywództwa Sytuacyjnego SLIIR oraz Sytuacyjnego Przywództwa Zespołowego wg metody Kena Blancharda. Posiada także certyfikat coacha – International Coaching Company (Lambent do Brasil) oraz 112 FRIS Style Myślenia. Może się pochwalić uprawnieniami z zakresu Team Coach z Norman Benett Academy. Jest akredytowaną konsultantką narzędzia Facet5 oraz narzędzia Extended DISC®. P

Wykłada na studiach podyplomowych w Uniwersytecie SWPS w Warszawie, WSE im. Ks. Tischnera w Krakowie, w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu i na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i AWF w Warszawie. Sprawuje opiekę medialną nad grupą polityków. Koordynuje prace własnego zespołu trenerów – www.sparringpartners.pl.

Więcej informacji na www.tamarabienkowska.pl

1000/ 1200 znaków

Czytaj więcej Zamknij POBIERZ PDF

KONTAKT DLA MEDIÓW

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej lub porozmawiać o możliwościach współpracy
w trakcie spotkania, bardzo prosimy o kontakt.

Karolina Piekus +48 501 666 942

NAJBLIŻSZE WYSTĄPIENIA I SZKOLENIA OTWARTE

Akademia Multisport_2.edycja

AKADEMIA MULTISPORT to cykl szkoleń opracowanych z myślą o Partnerach Spółki Benefit Systems, które będą stanowić silne wsparcie w codziennym prowadzeniu działalności w branży sportowej.
Program w ciągu 10 dni szkoleniowych, porusza najważniejsze aspekty prowadzenia działalności w branży fitness, od sprzedaży przez marketing, obsługę klienta, HR, budowę zespołu, zatrudnianie i motywowanie, aspekty finansowe i prawne etc.

Cele Programu:

  • poprawa efektywności działań i procesów biznesowych Partnerów Benefit Systems,
  • wsparcie Partnerów Benefit Systems w rozwoju na hiperkonkurencyjnym rynku, w czasie dużej dynamiki zmian w środowisku biznesowym,
  • zmiana świadomości biznesowej Partnerów Benefit Systems.

„Kobiety współPRACUJĄCE”

W wrześniu 2017 Nesperta przygotowała raport „Kobiety współPRACUJĄCE”, który omówić miał sytuację Polek na rynku pracy, ich autopercepcję oraz wskazać na czynniki motywujące kobiety lub zniechęcające je do zakładania własnej działalności.

Nesperta to firma która specjalizuje się w produkcji rozwiązań dla profesjonalnego mancicure, stąd wiele działań Nesperty realizowanych jest z myślą o kobietach – ich pewności siebie, aktywności zawodowej oraz solidarności.

Firma postanowiła zaangażować się w promowanie samozatrudnienia kobiet i wpsierać je w osiągnięciu tego celu. Jednym z działań planowanych na 2018 jest przeprowadzenie cyklu szkoleń w 5 miastach Polski (Warszawie, Poznaniu, Białymstoku, Krakowie i Wrocławiu), skierowanych do studentek uczelni kosmetologicznych.

Szkolenia składać mają się z części praktycznej (techniki aplikacji, podstawy manicure), a także części teoretycznej, która ma pełnić rolę inspirująco-uświadamiającą. W programie warsztatu znajdą się informacje dotyczące tego, dlaczego warto zakładać własną działalność, na co zwracać szczególną uwagę, jak zaplanować swój czas lub gdzie szukać praktycznych informacji.

Kobiety nadal musza popracować nad stereotypami, które latami kulturowo wpłynęły na postrzeganie kobiet. Tego jak kobiety widzą same siebie i inne kobiety. Kobiety zauważają dyskryminację, ale nadal nie czują się dobrze w roli liderów. Warto popracować nad dowartościowaniem samych siebie.

Wykształcone kobiety, ciągle rozwijające, niebojące się zmian, gotowe otwierać swoje przedsiębiorstwa powinny być bardziej świadome swojej wartości.

W tej sytuacji z przyjemnością odpowiedziałam na zaproszenie firmy Nesperta oraz współpracującej z nią agencji Havas Pr.

 

„Praca z przekonaniami i emocjami”_WSE im. ks. Józefa Tischnera, studia podyplomowe

Zwykle przyjmuje się, że przekonania to uogólnienia na temat nas samych, innych ludzi i otaczającego nas świata. Z przekonaniami wiążą się emocje oraz zachowania.

Z przekonaniami mogą wiązać się też negatywne myśli automatyczne, które pojawiają się spontanicznie, wydają się ich „właścicielowi” słuszne i wiążą się z problematycznymi zachowaniami oraz/lub zwykle „złymi” emocjami.  Owe negatywne myśli są przyczyną negatywnych przekonań, które blokują działania i zmniejszają motywację, a tym samym przeszkadzają w realizacji celów i zamierzeń Klienta.

W zależności od rodzaju negatywnego/ograniczającego przekonania, które towarzyszy Klientowi konieczne jest podjęcie stosownych działań. Chodzi o to, aby napływające informacje nie były „kanalizowane” za pośrednictwem myśli automatycznych, oceniane w oparciu o powiązane z nimi założenia i powiązane z negatywnym schematem osobistym. Negatywne schematy bowiem powodują  uaktywnianie się takich „filtrów”, które w rezultacie je wzmacniają i usztywniają nawet w obliczu sprzecznych danych.

Podstawą działania coacha jako „echa”, czy „lustra” jest „oświetlenie” i „ujawnienie” myśli, które się pojawiają u Klienta, a które przeszkadzają mu w realizacji jego celów.

XII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego

Zapraszam na panel dyskusyjny: „Jak utrzymać pracownika? Czy na rynku pracy liczy się tylko wynagrodzenie?”.

Wiele branż, zwłaszcza przeżywających w ostatnim czasie swój dynamiczny rozwój, cierpi na niedobór odpowiednich kandydatów do pracy. Tej sytuacji nie poprawia wizja coraz mniejszej ilości osób wchodzących każdego roku na rynek pracy, co już teraz wróży firmom nadchodzące problemy z zatrudnieniem. Niektórzy, dostrzegając te zmiany, starają się zatrzymywać w firmie najlepszych pracowników, chroniąc ich przed czujnym okiem konkurencji i oferując elastyczne godziny pracy, luźną atmosferę czy dodatkowe benefity pozapłacowe.