W ludziach najbardziej fascynują mnie ich mózgi. Oprócz tego też trochę wiedza, posiadanie własnego zdania, płynięcie pod prąd. Z prądem płyną tylko śnięte ryby…


Uwielbiam przyjmować świat takim, jaki go znamy i…wywracać do góry nogami. Tak, żeby można było spojrzeć nań pod nieco dziwnym, ale odkrywczym kątem.

Jako trener zmieniam ludzi i ich życie. Daję im wiarę, emocje, nadzieję i siłę. Obecność mądrych partnerów sprawia, że ja także się zmieniam. Podnoszę swoje ambicje i standardy.

Jestem trenerem, coachem i wykładowcą. Przez lata byłam też człowiekiem radia. Zdobyłam wiele certyfikatów potwierdzających moje umiejętności i kwalifikacje. Mam za sobą setki godzin spędzonych na sali szkoleniowej oraz w gabinetach menedżerów, prezesów, inwestorów. Moje doświadczenie i kompetencje– nawet te wystawione przez wielu zadowolonych klientów– to jednak nie wszystko. Jeśli chciałbyś ze mną pracować, musisz wiedzieć o mnie więcej.

Przede wszystkim jestem partnerem. Partnerem w relacji z klientami, która opiera się na zaufaniu. Biorę odpowiedzialność za to, co robię i jak pracuję. Nie porzucam, gdy robi się gorąco. Wypinam pierś nie po ordery i pochwały, lecz by odważnie przyjąć konsekwencje swoich decyzji i wyborów.

Jeśli chcesz ze mną przejść przez kręgi piekieł, by odkryć własne ja lub dokonać najtrudniejszego– zmiany, musisz wiedzieć, że jestem wrażliwym drapieżnikiem. Takim, który inteligentnie prowokując zagląda głęboko do środka i pomaga zrozumieć.

Czytaj więcej
  • 19 lat doświadczenia
  • 2000 dni przeprowadzonych szkoleń i warsztatów
  • 3000 zrealizowanych sesji coachingu indywidualnego
COACHING PROWOKATYWNY

Sparring

Sparring jest dla mnie mieszanką humoru- także cierpkiej ironii i sarkazmu- miękkiej konfrontacji i życzliwości. Rozmowa często przypomina wtedy dyskusję przekomarzających się ze sobą przyjaciół. To także zgoda klienta na takie doświadczanie oraz odwaga w przyjmowaniu i analizowaniu „ciosów”. Sparring łączy umiejętność konwersacji i miękkiej konfrontacji. Konwersacja oznacza dialog, współpracę i nie polega na ostatecznym przekonaniu partnera do swoich racji. Konfrontacja z kolei tożsama jest z kłótnią, sprzeczką, targiem. Oznacza stawanie twarzą w twarz – i radzenie sobie – z przeciwnym stanowiskiem.

Czytaj więcej
COACHING, JAKI ZNACIE

Coaching

Coaching rozumiem jako wzmacnianie i udoskonalanie działania. Jest to proces odkrywania potencjału osoby coachowanej poprzez obserwację jej pracy. Zadawanie odpowiednich i „uruchamiających” pytań, które ukierunkują klienta na samodzielne podejmowanie wyzwań i rozwiązywanie problemów. Właściwie spożytkowany coaching może pomóc w uświadomieniu a następnie wypracowaniu optymalnych warunków, korzystnych dla wszystkich zainteresowanych. Efekty coachingu– zarówno krótko- jak i długoterminowe– można rozpoznać na poziomie indywidualnym, zespołowym oraz organizacyjnym.

Czytaj więcej

Referencje

Miałem przyjemność poznać Tamarę kilka lat temu podczas szkolenia prowadzonego w ramach firmy, w której uprzednio pracowałem. Było to jest z wielu szkoleń, w jakich uczestniczyłem, jednakże jedno z niewielu szkoleń, które pamiętam do dziś. W dodatku bardzo pozytywnie.

Spotkanie to zaowocowało naszą dalszą współpracą, w trakcie której- już w ramach Emitel- Tamara z sukcesem wspierała mnie, a także przedstawicieli wyższej kadry menedżerskiej, w przygotowaniach do procesu sprzedaży spółki jednemu z renomowanych międzynarodowych funduszy inwestycyjnych.

Od czasu pierwszego szkolenia minęło 13 lat. Do dziś, na rzecz Emitel, Tamara prowadzi indywidualne szkolenia dla kadry menedżerskiej z zakresu komunikacji, negocjacji i zarządzania konfliktem etc. Jako absolwent szkoleń Tamary szczerze je polecam tym menedżerom, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności w zakresie szeroko pojętej komunikacji mającej na celu porozumienie. Rekomendacja dotyczy zwłaszcza osób, które już uczestniczyły w wielu różnego rodzaju szkoleniach, a które nie szukają możliwości kolejnego ćwiczenia sztuki prezentacji, lecz partnera do szczerej i konstruktywnej rozmowy. Dzięki współpracy z Tamarą zyskuje się wiedzę na temat obecnego stanu kompetencji komunikacyjnych, tego, w jaki sposób otoczenie odbiera nasze komunikaty, a także na temat umiejętności, jakie możliwe są do osiągnięcia w niedalekiej i całkiem przewidywalnej przyszłości.

 

Tamara z sukcesem wspierała mnie, a także przedstawicieli wyższej kadry menedżerskiej, w przygotowaniach do procesu sprzedaży spółki jednemu z renomowanych międzynarodowych funduszy inwestycyjnych.
Czytaj całość Zamknij

Przemysław Kurczewski
Prezes Zarządu Emitel

PRZECZYTAJ POZOSTAŁE REFERENCJE