W ludziach najbardziej fascynują mnie ich mózgi. Oprócz tego też trochę wiedza, posiadanie własnego zdania, płynięcie pod prąd. Z prądem płyną tylko śnięte ryby…


Uwielbiam przyjmować świat takim, jaki go znamy i…wywracać do góry nogami. Tak, żeby można było spojrzeć nań pod nieco dziwnym, ale odkrywczym kątem.

Jako trener zmieniam ludzi i ich życie. Daję im wiarę, emocje, nadzieję i siłę. Obecność mądrych partnerów sprawia, że ja także się zmieniam. Podnoszę swoje ambicje i standardy.

Jestem trenerem, coachem i wykładowcą. Przez lata byłam też człowiekiem radia. Zdobyłam wiele certyfikatów potwierdzających moje umiejętności i kwalifikacje. Mam za sobą setki godzin spędzonych na sali szkoleniowej oraz w gabinetach menedżerów, prezesów, inwestorów. Moje doświadczenie i kompetencje– nawet te wystawione przez wielu zadowolonych klientów– to jednak nie wszystko. Jeśli chciałbyś ze mną pracować, musisz wiedzieć o mnie więcej.

Przede wszystkim jestem partnerem. Partnerem w relacji z klientami, która opiera się na zaufaniu. Biorę odpowiedzialność za to, co robię i jak pracuję. Nie porzucam, gdy robi się gorąco. Wypinam pierś nie po ordery i pochwały, lecz by odważnie przyjąć konsekwencje swoich decyzji i wyborów.

Jeśli chcesz ze mną przejść przez kręgi piekieł, by odkryć własne ja lub dokonać najtrudniejszego– zmiany, musisz wiedzieć, że jestem wrażliwym drapieżnikiem. Takim, który inteligentnie prowokując zagląda głęboko do środka i pomaga zrozumieć.

Czytaj więcej
  • 16 lat doświadczenia
  • 2000 dni przeprowadzonych szkoleń i warsztatów
  • 2000 zrealizowanych sesji coachingu indywidualnego
COACHING PROWOKATYWNY

Sparring

Sparring jest dla mnie mieszanką humoru- także cierpkiej ironii i sarkazmu- miękkiej konfrontacji i życzliwości. Rozmowa często przypomina wtedy dyskusję przekomarzających się ze sobą przyjaciół. To także zgoda klienta na takie doświadczanie oraz odwaga w przyjmowaniu i analizowaniu „ciosów”. Sparring łączy umiejętność konwersacji i miękkiej konfrontacji. Konwersacja oznacza dialog, współpracę i nie polega na ostatecznym przekonaniu partnera do swoich racji. Konfrontacja z kolei tożsama jest z kłótnią, sprzeczką, targiem. Oznacza stawanie twarzą w twarz – i radzenie sobie – z przeciwnym stanowiskiem.

Czytaj więcej
COACHING, JAKI ZNACIE

Coaching

Coaching rozumiem jako wzmacnianie i udoskonalanie działania. Jest to proces odkrywania potencjału osoby coachowanej poprzez obserwację jej pracy. Zadawanie odpowiednich i „uruchamiających” pytań, które ukierunkują klienta na samodzielne podejmowanie wyzwań i rozwiązywanie problemów. Właściwie spożytkowany coaching może pomóc w uświadomieniu a następnie wypracowaniu optymalnych warunków, korzystnych dla wszystkich zainteresowanych. Efekty coachingu– zarówno krótko- jak i długoterminowe– można rozpoznać na poziomie indywidualnym, zespołowym oraz organizacyjnym.

Czytaj więcej

Referencje

„If you are going through hell, keep going”. Posłużyłem się słowami Sir W. Churchilla, aby w pełni oddać, jak wygląda coaching przeprowadzony przez Tamarę. A na poważnie, trening z Tamarą to jak podróż w nieznane, kupujesz bilet, ale wsiadając do pociągu, nie wiesz, dokąd Cię zabierze i co tam odkryjesz.

Tamara jest osobą pełną energii, którą przekazuje i pasji, którą zaraża. Nigdy nie pracuje w połowie swoich możliwości, zawsze przekazuje tak dużo, jak tylko uczestnicy są wstanie zrozumieć i przyjąć. Posiada bardzo bogaty warsztat, do którego nieprzerwanie stara się dokładać często zaskakujące nowe elementy.

Nigdy nie pozostawia pytań bez odpowiedzi, uczestnicy bardzo często sami muszą jej poszukać. Co powoduje, że zajęcia z Tamara nigdy nie są łatwe i nic nie jest podane na tzw. „talerzu”? Tamara inspiruje i stwarza możliwości, ale do celu uczestnicy muszą już dotrzeć na własnych warunkach.

To sprawia, że warsztaty są inne niż wszystkie, ponieważ zmuszają uczestników do nieoczekiwanego wysiłku. Natomiast przejście przez taki schemat gruntuje wiedzę na bardzo długi czas.

Tamara to osoba ciekawa świata, ciekawa ludzi, ale przede wszystkim tego, co nieznane. Nieustannie poszukuje zarówno nowych pytań, które można zadać, jak i odpowiedzi, które można otrzymać.

Treningi i szkolenia z Tamara uzależniają, dlatego należy dobrze zastanowić się, zanim podejmie się decyzję o ich rozpoczęciu.

Tamara jest osobą pełną energii, którą przekazuje i pasji, którą zaraża. Nigdy nie pracuje w połowie swoich możliwości.
Czytaj całość Zamknij

Marcin Gralewski
Prezes Zarządu Orlen Oil

PRZECZYTAJ POZOSTAŁE REFERENCJE