CO MOŻEMY ZROBIĆ:

Coaching

Choć jest wiele rodzajów coachingu- coaching zawodowy, executive coaching, life coaching, coaching rodzinny a nawet art coaching– dla mnie coaching to przede wszystkim metoda.

Sparring

W świecie biznesu trudno o sparring. Powszechne są szkolenia, coachingi, pojawiają się gry symulacyjne, ale nie ma możliwości zmierzenia się z najgroźniejszym przeciwnikiem– własną słabością czy zaślepieniem.

  • trwała zmiana przekonań
  • dłuższy proces
  • lepsze wyniki

To pewna umiejętność prowadzenia rozmowy, która służy do zwiększenia indywidualnej lub grupowej efektywności oraz osobistej satysfakcji. Właśnie dlatego pierwsze pytanie, które zadaję moim klientom brzmi: o czym chcesz ze mną porozmawiać? Praca z klientem, któremu wydaje się, że wyczerpał pokłady własnej motywacji, kreatywności czy przedsiębiorczości skłania mnie często do podjęcia tematów bardziej ogólnych lub wyizolowania spraw zawodowych z całej reszty życia.

Moją domeną jest coaching prowokatywny, co oznacza, że chętnie podczas interwencji odwołuję się do żartu czy ironii. Robię to po to, by dać klientowi cenny dystans, ukazać problem pod innym kątem, ale również, by wywołać silniejsze emocje. To emocje stają się katalizatorem przemian oraz rozwoju.

CZYTAJ WIĘCEJ
  • szybko i intensywnie
  • dynamiczna wymiana
  • osobista skuteczność
  • miękka konfrontacja

Dlatego sparring jest tak potrzebny. Dobry trener czy raczej sparring partner wychwyci nie tylko fałszywe nuty, ale przede wszystkim niespójności i deficyty. Nie po to, by nimi piętnować, lecz by pokazać je w odpowiednim świetle tak, by klient mógł zobaczyć, jaki wpływ ów „naświetlony” aspekt jego osobowości, umiejętności czy kompetencji ma na jego zawodową i osobistą skuteczność.

Sparring przypomina lustro, które prawdziwie oddaje Twoje oblicze. Rolą sparring partnera jest tak ustawić reflektory, by uwypuklić to, czego dotychczas tak wyraźnie nie dostrzegałeś. To, co dotychczas pozostawało w półcieniu.

CZYTAJ WIĘCEJ

„Ponoć mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów, wszystkich głupich mężczyzn. Ja przekornie wolę podziwiać mądrość, szczególnie jej. Tamara Bieńkowska.”


PRZEDE WSZYSTKIM LUDZIE

„Człowiek o przeogromnej wiedzy, ale nie tej czysto akademickiej, czyli czasami mało życiowej. Przeciwnie, wiedzy, która z praktyką idzie w parze. Liczne sukcesy potwierdzają fenomen tego mariażu. Skuteczna, konsekwentna i zdeterminowana. Zawsze widzi w partnerze, w rozmówcy człowieka. Z jego zaletami i słabościami. Jest po to, by owe słabości oswoić lub pokonać. Jest mentorem, za którym chce się podążać, ekspertem, którego wiedza imponuje, praktykiem, którego nic już nie zaskoczy, trenerem, któremu się ufa, przywódcą, z którym się wygrywa, człowiekiem, którego warto mieć za przyjaciela, przyjacielem, który nie opuszcza w potrzebie. ”

Grzegorz Wiejak
Dyrektor Marketingu Nova TV i 8TV

Zobacz referencje