Jestem supervisorem, trenerem, coachem i wykładowcą. Przez lata byłam człowiekiem radia. Zdobyłam wiele certyfikatów potwierdzających moje kwalifikacje. Spędziłam setki godzin w sali szkoleniowej.

MOJE ŻYWIOŁY

01

Po pierwsze: supervisor, coach, team coach, trener

Jestem supervisorem coachingu. Od ponad 19 lat prowadzę zajęcia grupowe oraz konsultacje indywidualne. Moje obszary to zarządzanie, przywództwo, rozwój umiejętności interpersonalnych oraz zarządzanie zmianą. Mam doświadczenie w pracy dla ponad 250 klientów– uznanych, osiągających ponadprzeciętne wyniki organizacji w Polsce. Jako trener zmieniam ludzi i ich życie. Daję im wiarę, emocje, nadzieję i siłę. Obecność mądrych partnerów sprawia, że ja także się zmieniam. Podnoszę swoje ambicje i standardy. Moje kompetencje potwierdzają lata doświadczeń i zgromadzona wiedza.

02

Po drugie: Sparring Partners

Koordynuję pracę własnego zespołu trenerów w ramach projektu SPARRING PARTNERS. W naszym rozumieniu sparring nie jest jedynie chłodną potyczką czy kąśliwą utarczką. To intelektualna uczta. Dyskusja, która pozwala zyskać zdrowy dystans po to, by dostrzec nową perspektywę. Jeśli chcesz bliżej poznać ten styl, zajrzyj tu: SPARRING PARTNERS .

03

Po trzecie: dziennikarz, autorka podcastu "Szefska pasja"

Przez 15 lat byłam związana z radiem. Najpierw byłam dziennikarzem i wydawcą serwisów informacyjnych w Polskim Radiu w Lublinie. Potem dołączyłam do ekipy Programu III Polskiego Radia, kultowej Trójki. Posiadam karty mikrofonowe najwyższej kategorii S i L, dające prawo prowadzenia programów radiowych na żywo. Czuję się pewnie w studio i teraz tej pewności uczę innych. Specjalizuję się w sztuce prowadzenia sporów oraz treningu medialnym.

Stworzyłam podcast „Szefska pasja” – dla szefów z pasją i liderów, którzy chcą mieć wpływ. O  zarządzaniu, rozwoju i relacjach w biznesie. Odcinki są dystrybuowane w serwisach Spotify, Google Podcast i Apple Podcast.

04

Po czwarte: Wykładowca

Od lat prowadzę zajęcia na wyższych uczelniach jako wykładowca studiów podyplomowych. Współpracuję z Uniwersytetem Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie, Wyższą Szkołą Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu oraz Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie czy AWF w Warszawie.

Przede wszystkim jestem partnerem. Partnerem w relacji z klientami, która opiera się na zaufaniu. Biorę odpowiedzialność za to, co robię i jak pracuję. Nie porzucam, gdy robi się gorąco. Wypinam pierś nie po ordery i pochwały, lecz by odważnie przyjąć konsekwencje swoich decyzji i wyborów.


CERTYFIKATY

Jestem supervisorem coachingu w podejściu systemowym – InnerMastering®.

Jestem certyfikowanym trenerem Przywództwa Sytuacyjnego SLIIR oraz Sytuacyjnego Przywództwa Zespołowego wg metody Kena Blancharda.

Jako coach posiadam certyfikat International Coaching Certification w zakresie umiejętności prowadzenia coachingu w organizacji, przyznawany przez International Coaching Company – Lambent do Brasil.

Norman Benett Academy przyznał mi certyfikat Nr 012 „Team Coach” w zakresie coachingu grupowego.

Jako konsultant zdobyłam akredytację narzędzia Facet5, które mierzy pięć aspektów ludzkiej osobowości, dając przy tym rzetelny portret indywidualnych zachowań w pracy.

Posiadam akredytację konsultanta narzędzia SuperSkills®

Jestem także certyfikowanym konsultantem narzędzia Extended DISC®.

Posiadam certyfikat 112 FRIS Style Myślenia®.

MOJE WARTOŚCI

01

Ciekawość

Uwielbiam przyjmować świat takim, jaki go znamy i…wywracać do góry nogami. Tak, żeby można było spojrzeć nań pod nieco dziwnym, ale odkrywczym kątem. Odczuwam potrzebę różnorodności. Monotonia i rutyna powodują utratę mojego zainteresowania, chęci i energii. W moim przypadku prawdziwe jest stwierdzenie „zmiana jest równie dobra, jak odpoczynek”. Znajduję przyjemność w wykonywaniu pracy obfitującej w różnorodność, nowe wyzwania i doświadczenia oraz nowe kontakty i znajomości.

03

Szczerość

Podczas gdy inni mogą unikać stawania twarzą w twarz z tym, co w życiu nieprzyjemne, ja robię wszystko, by przedstawiać fakty lub prawdę. Za wszelką cenę. Bez względu na to, jak bardzo mogą one być przykre. Mam przekonanie, że wszystkie sprawy między ludźmi muszą być postawione jasno, więc bliski jest mi zwyczaj prowokowania innych ludzi do bezpośredniości i szczerości.

05

Odpowiedzialność

Akceptuję odpowiedzialność, ale też nie obawiam się jej (asertywnie) egzekwować. Świadoma swoich uzdolnień chętnie znajduję dla nich zastosowanie w różnych formach przywództwa. Moje postrzeganie, myślenie i działanie mają charakter całościowy. Analizuję, objaśniam i wskazuję najwłaściwszą drogę (koncepcję).

07

Trudności

Mam umiejętność radzenia sobie z trudnymi zadaniami i doprowadzania ich do pomyślnego rozwiązania. Jestem gotowa ciężko pracować, aby doprowadzić sprawy do pomyślnego finału.

09

Kierunek

Chociaż niektórych początkowo razi moja „bezkompromisowość”, to jednak często oddają swoje sprawy w moje ręce. Mam opinię osoby, do której ludzie lgną, ponieważ zawsze mam określone stanowisko. Wyznaczam kierunek i jednocześnie wciągam innych do działania. Zawsze im towarzyszę i w razie potrzeby wyciągam pomocną dłoń.

02

Odwaga

W przeciwieństwie do innych nie czuję się zakłopotana, narzucając innym ludziom swój punkt widzenia. Wprost przeciwnie. Gdy mam określoną opinię na jakiś temat, chcę dzielić się nią z innymi. Bywam uparta w przekonywaniu innych o słuszności własnego poglądu dotyczącego podejścia do problemu. Mam odwagę wyrażania własnych myśli.

04

Prowokacja

Za podstawowy sposób komunikowania się uznaję naturalny dla mnie prowokacyjny styl dyskusji. Nie boję się konfrontacji, jest dla mnie pierwszym krokiem na drodze do znalezienia rozwiązania. Choć początkowo moi rozmówcy czują się niekomfortowo, po chwili orientują się, że dzięki temu ich punkt widzenia także się zmienia. Poznają nowe perspektywy, rozwijają się i dostrzegają nowe możliwości. Prowokuję do wyjścia ze strefy osobistego komfortu, lecz troskliwie czuwam nad tą podróżą.

06

Działanie

Z mojego punktu widzenia myślenie i działanie nie wykluczają się. Co więcej: działanie jest najlepszym sposobem uczenia się! Wierzę w praktykę i doświadczanie. Mądre i przemyślane. Nieustannie podejmuję wyzwania. Jak inaczej mogłabym zachować świeży umysł?

08

Rozum vs. emocje

Przemawiają do mnie argumenty logiczne i ludzie, którzy potrafią oprzeć je na faktach i danych. Podziwiam u innych cierpliwość, której wymaga ich gromadzenie. Sama chętnie z nich korzystam. Wiem też, że praca ze mną to „rollercoaster” emocji. Trzeba odwagi i gotowości, by stawić czoła swoim przekonaniom, by być gotowym na zmianę. Katalizatorem stają się emocje. Sama również angażuję się emocjonalnie w podejmowane decyzje.