/

Tamara Bieńkowska

W ludziach najbardziej fascynują mnie ich mózgi. Oprócz tego też trochę wiedza, posiadanie własnego zdania, płynięcie pod prąd. Z prądem płyną tylko śnięte ryby…

Jestem superwisorem coachingu, coachem, team coachem i wykładowcą akademickim. Autorką podcastu „Szefska pasja”.

Przez lata byłam też człowiekiem radia. Zdobyłam wiele certyfikatów potwierdzających moje umiejętności i kwalifikacje. Mam za sobą setki godzin spędzonych w sali szkoleniowej oraz w gabinetach menedżerów, prezesów, inwestorów. Moje doświadczenie i kompetencje – nawet te wystawione przez wielu zadowolonych klientów – to jednak nie wszystko. Jeśli chciałbyś ze mną pracować musisz wiedzieć o mnie więcej.

Jestem wykładowcą akademickim w Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Przede wszystkim jestem partnerem. Partnerem w relacji z klientami, która opiera się na zaufaniu. Biorę odpowiedzialność za to co robię i jak pracuję. Nie porzucam, gdy robi się gorąco. Wypinam pierś nie po ordery i pochwały, lecz by odważnie przyjąć konsekwencje swoich decyzji i wyborów.

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Potem studia podyplomowe „Psychologia społeczna w zarządzaniu rozwojem organizacji” w  Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Wreszcie studia podyplomowe „Joga klasyczna”  w Uniwersytecie Wrocławskim.

Ukończyłam także Szkołę Świadomego i Zdrowego Stylu Życia Dr Preeti Agrawal – pierwszą w Polsce szkołę nadająca tytuł Holistic Wellness Coach, który uprawnia do wykonywania zawodu doradcy w dziedzinie zdrowego stylu życia.

Jeśli chcesz ze mną przejść przez kręgi piekieł, by odkryć własne ja lub dokonać najtrudniejszego – zmiany, musisz wiedzieć, że jestem wrażliwym drapieżnikiem. Takim, który inteligentnie prowokując zagląda głęboko do środka i pomaga zrozumieć.

  • 21

    lat doświadczenia

  • 3350

    dni przeprowadzonych szkoleń i warsztatów

  • 40000

    zrealizowanych sesji coachingu indywidualnego i zespołowego

Poznajmy się!

Jako trener zmieniam ludzi i ich życie. Daję im wiarę, emocje, nadzieję i siłę. Obecność mądrych partnerów sprawia, że ja także się zmieniam. Podnoszę swoje ambicje i standardy.

Od ponad 20 lat prowadzę zajęcia grupowe oraz konsultacje indywidualne. Moje obszary to zarządzanie, przywództwo, rozwój umiejętności interpersonalnych oraz zarządzanie zmianą.

Mam doświadczenie w pracy dla ponad 250 klientów– uznanych, osiągających ponadprzeciętne wyniki organizacji w Polsce.

Jako trener zmieniam ludzi i ich życie. Daję im wiarę, emocje, nadzieję i siłę.

Obecność mądrych partnerów sprawia, że ja także się zmieniam. Podnoszę swoje ambicje i standardy. Moje kompetencje potwierdzają lata doświadczeń i zgromadzona wiedza.

Jestem certyfikowanym trenerem Przywództwa Sytuacyjnego SLII® oraz Sytuacyjnego Przywództwa Zespołowego® wg metody Kena Blancharda.

Jestem superwizorem  coachingu w podejściu systemowym – certyfikat przyznany przez InnerMastering Institute® uprawnia mnie do prowadzenia superwizji indywidualnych i grupowych.

Jako coach posiadam certyfikat International Coaching Certification® w zakresie umiejętności prowadzenia coachingu w organizacji, przyznawany przez International Coaching Company – Lambent do Brasil.

Norman Benett Academy przyznał mi certyfikat Nr 012 „Team Coach”w zakresie coachingu grupowego.

 

Jako konsultant zdobyłam akredytację narzędzia Facet5®, które precyzyjnie i szybko mierzy pięć aspektów ludzkiej osobowości, dając przy tym rzetelny i prosty w zastosowaniu portret indywidualnych zachowań w pracy.

Jestem także certyfikowanym konsultantem narzędzia Extended DISC®.

Posiadam certyfikat 112 FRIS Style Myślenia®.

Jestem akredytowanym konsultantem narzędzia 5 SuperSkills®.

Po ukończeniu Szkoły Świadomego i Zdrowego Stylu Życia Dr Preeti Agrawal, pierwszej w Polsce szkoły nadającej tytuł Holistic Wellness Coach, otrzymała uprawnienia do wykonywania zawodu doradcy w dziedzinie zdrowego stylu życia.

Przez 15 lat byłam związana z radiem. Najpierw byłam dziennikarzem i wydawcą serwisów informacyjnych w Polskim Radiu w Lublinie. Potem dołączyłam do ekipy Programu III Polskiego Radia, kultowej Trójki. Posiadam karty mikrofonowe najwyższej kategorii S i L, dające prawo prowadzenia programów radiowych na żywo. Czuję się pewnie w studiu i teraz tej pewności uczę innych. Specjalizuję się w sztuce prowadzenia sporów oraz treningu medialnym.

Sprawuję opiekę medialną nad grupą polityków. Prowadzone przeze mnie zajęcia służą rozbudzeniu świadomości językowej u słuchaczy oraz wykorzystaniu języka do celów perswazyjnych i budowania wizerunku.

Referencje

Byłem pewnym siebie menadżerem stąpającym po kruchym lodzie. Tamara zrobiła ze mnie pewnego siebie menadżera o szerokim spojrzeniu, pewnie stąpającym przez życie.

Byłem pewnym siebie menadżerem stąpającym po kruchym lodzie. Tamara zrobiła ze mnie pewnego siebie menadżera o szerokim spojrzeniu, pewnie stąpającym przez życie.

Adrian Potoczek

Dyrektor ds. sprzedaży, marketingu i rozwoju Wawel Service Sp. z o.o.

Elementami wyróżniającymi Tamarę jest charyzma, nieszablonowe oraz inspirujące podejście, za którym stoi ogromne doświadczenie oraz wiedza merytoryczna.

Jako firma Benefit Systems SA many przyjemność współpracować z Tamarą od 2013 roku. Głównym obszarem współpracy jest coaching menedżerski wyższej kadry zarządzającej, która ma wpływ na efektywność realizacji celów biznesowych.

Elementami wyróżniającymi Tamarę jest charyzma, nieszablonowe oraz inspirujące podejście, za którym stoi ogromne doświadczenie oraz wiedza merytoryczna.

Jeśli mielibyśmy polecić osobę niebanalną, która zachęci menedżerów, dyrektorów oraz ich zespoły do zmiany, odpowiedzi na trudne pytania oraz podążania inna drogą, z pewnością byłaby to Tamara.

Justyna Truchel

Kierownik ds. Rozwoju i Procesów HR, Dział HR Benefit Systems SA

Fantastyczny kompan do rozmowy – wyłącznie dla intelektualistów.
Jedno masz zagwarantowane: po spotkaniu z nią świat już nigdy nie będzie taki jaki był.

Miałem przyjemność pracy nad własnym rozwojem z kilkoma coachami. Każdy z nich miał swój styl, który był lepiej lub bardziej dopasowany do mojej osobowości. Po sesjach z Tamarą czuję się wstrząśnięty, ale nie zmieszany. Nie bez kozery nazywa sama siebie Sparring Partner. Każde spotkanie z nią to jazda bez trzymanki. Zawsze w nieznane rejony własnego mózgu i osobowości, choć ona dokładnie wie, dokąd chce Cię zabrać. Fantastyczny kompan do rozmowy – wyłącznie dla intelektualistów. Jedno masz zagwarantowane: po spotkaniu z nią świat już nigdy nie będzie taki jaki był.

Bartosz Marczuk

CEO for rent/ Company Doctor

Jeśli ktoś szuka trenera, coacha czy po prostu wyjątkowego szkoleniowca zapewniającego wysoki poziom merytoryczny, szerokie portfolio narzędzi menedżerskich, wsparcie i podnoszenie poprzeczki zarazem, to wieloletnie doświadczenie Tamary oraz jej charakterystyczny sposób moderowania spotkań jest jedną z niewielu tak atrakcyjnych ofert na rynku.

Chcąc wyróżnić się na rynku, warto robić rzeczy trochę inaczej, ale nigdy kosztem jakości. W tych kilku słowach mogę streścić to, czego uczy Tamara oraz jednocześnie to, jak sama działa.

Nasza firma w ramach Akademii Menedżera oraz programu wsparcia top menedżerów miała okazję współpracować z Tamarą, która prowadziła nas ścieżką wiedzy, doświadczenia i nietuzinkowej formy przez serię szkoleń i spotkań.

Jeśli ktoś szuka trenera, coacha czy po prostu wyjątkowego szkoleniowca zapewniającego wysoki poziom merytoryczny, szerokie portfolio narzędzi menedżerskich, wsparcie i podnoszenie poprzeczki zarazem, to wieloletnie doświadczenie Tamary oraz jej charakterystyczny sposób moderowania spotkań jest jedną z niewielu tak atrakcyjnych ofert na rynku.

Jednym słowem polecam.

 

Jacek Bielecki

Prezes Zarządu GEO-KAT sp. z o.o.

Tamara subtelnie, ze stanowczą delikatnością (bądź delikatną stanowczością)  oraz jednoczesnym pewnym przekonaniem swojej przewagi, wyprowadziła mnie z tego sposobu działania i myślenia.

Mam wrażenie, że ostatnio biegałem i biegałem za kolejną sprawnością techniczną, myśląc, że to dobre dla mnie, dla zespołu i organizacji. Kolekcjonowałem to, co wydawało mi się ważne dla innych. Tamara subtelnie, ze stanowczą delikatnością (bądź delikatną stanowczością)  oraz jednoczesnym pewnym przekonaniem swojej przewagi, wyprowadziła mnie z tego sposobu działania i myślenia. Nic nie obiecywała ponadto to, że może być inaczej.

Pewna subtelność działa na nas i zmienia nasze życie, co najmniej zawodowe. Potrzeba myślenia o nas samych w kontekście innych jest tym właściwym początkiem.

Grzegorz Podgórski

Dyrektor Departamentu Podatków mBank S.A.

Duże i ambitne cele wymagają jeszcze większych i bardziej ambitnych pytań, które Tamara potrafi zadać. Zadaje je wprost i w punkt.  

Współpracowałem z Tamarą wiele razy. Duże i ambitne cele wymagają jeszcze większych i bardziej ambitnych pytań, które Tamara potrafi zadać. Zadaje je wprost i w punkt.

„Lepiej cierpieć na ćwiczeniach niż krwawić na wojnie”, to częste słowa, jakie słyszałem w trakcie przygotowań przed ważnymi dla mnie wydarzeniami. Nigdy się nie zawiodłem.

 

Tomasz Groń

Dyrektor Zarządzajacy Benefit Systems SA, promotor aktywnego stylu życia

Zadziorna, a przy tym bardzo skuteczna, profesjonalna i konkretna. Błyskotliwa i nietuzinkowa w tym co robi.

Tamara to osoba o wielkiej wiedzy, inteligencji, życiowej mądrości …i bardzo wielkim sercu.
Z przekonaniem prowokuje i intryguje dążąc konsekwentnie do wyznaczonego celu.
Zadziorna, a przy tym bardzo skuteczna, profesjonalna i konkretna. Błyskotliwa i nietuzinkowa w tym co robi. Zawsze dotrze do sedna sprawy, znajdzie odpowiedni sposób. Sparing partner, trener, coach, mentor… i skarb, który wzbogaci każdą organizację.

Wiesława Markiewicz

Vice President & CFO
Mercedes-Benz Polska

W świecie biznesu Tamara Bieńkowska to marka premium. Gwarancja profesjonalizmu, wiedzy i doświadczenia.

W świecie biznesu Tamara Bieńkowska to marka premium. Gwarancja profesjonalizmu, wiedzy i doświadczenia. Spełniona obietnica niebanalnej osobowości, inspiracji i doskonałej komunikacji. To marka, która skrada serca i umysły.

A dla mnie. Tamara Bieńkowska to po prostu Tam, dzięki której poczułam, że nie sztuką jest powiedzieć: „Jestem”. Ważne jest, aby niezależnie od pełnionych ról, życiowych okoliczności i towarzyszących nam ludzi, zawsze Być.
A przynajmniej się starać…

Dagmara Hirsz - Sufin

Head of HR Eiffage Polska Budownictwo

Jako profesjonalistka posiada erudycką wiedzę popartą sporym doświadczeniem, stąd w rozmowach i na szkoleniach jest niekwestionowanym, wiarygodnym autorytetem.

Tamara jest osobą wyjątkową po każdy względem! Jako trener, coach czy facylitator potrafi w bardzo krótkim czasie zaangażować całą grupę i oprócz transferu wiedzy w bardzo ciekawej i inspirującej formie pozostawia w uczestnikach poczucie dysonansu (kim jestem, co powinienem wiedzieć, umieć vs. kim chcę być!), które zamienia się w krótkim czasie w solidną motywację do samodzielnej eksploracji tematu i rozwoju w określonym kierunku.

Jako profesjonalistka posiada erudycką wiedzę popartą sporym doświadczeniem, stąd w rozmowach i na szkoleniach jest niekwestionowanym, wiarygodnym autorytetem, jednak co najważniejsze, nie „przytłaczającym” samych uczestników.

Jako człowiek jest niezwykle ciepłą i szybko budującą pozytywne relacje z ludźmi osobą. No i najważniejsze! To prowokatorka J Nie daje spokojnie jeść, spać, nie pozwala Ci być z siebie zadowolonym, zmusza do ciężkiej pracy. Obserwując kolegów, patrząc na siebie samego (byłem uczestnikiem jej szkoleń) wiem, że jestem lepszym, efektywniejszym menedżerem. Nie polecam osobom, które chcą po prostu iść na szkolenie.

Andrzej Zieliński

HR Group Director NEUCA

Tamara z sukcesem wspierała mnie, a także przedstawicieli wyższej kadry menedżerskiej, w przygotowaniach do procesu sprzedaży spółki jednemu z renomowanych międzynarodowych funduszy inwestycyjnych.

Miałem przyjemność poznać Tamarę kilka lat temu podczas szkolenia prowadzonego w ramach firmy, w której uprzednio pracowałem. Było to jest z wielu szkoleń, w jakich uczestniczyłem, jednakże jedno z niewielu szkoleń, które pamiętam do dziś. W dodatku bardzo pozytywnie.

Spotkanie to zaowocowało naszą dalszą współpracą, w trakcie której- już w ramach Emitel- Tamara z sukcesem wspierała mnie, a także przedstawicieli wyższej kadry menedżerskiej, w przygotowaniach do procesu sprzedaży spółki jednemu z renomowanych międzynarodowych funduszy inwestycyjnych.

Od czasu pierwszego szkolenia minęło 13 lat. Do dziś, na rzecz Emitel, Tamara prowadzi indywidualne szkolenia dla kadry menedżerskiej z zakresu komunikacji, negocjacji i zarządzania konfliktem etc. Jako absolwent szkoleń Tamary szczerze je polecam tym menedżerom, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności w zakresie szeroko pojętej komunikacji mającej na celu porozumienie. Rekomendacja dotyczy zwłaszcza osób, które już uczestniczyły w wielu różnego rodzaju szkoleniach, a które nie szukają możliwości kolejnego ćwiczenia sztuki prezentacji, lecz partnera do szczerej i konstruktywnej rozmowy. Dzięki współpracy z Tamarą zyskuje się wiedzę na temat obecnego stanu kompetencji komunikacyjnych, tego, w jaki sposób otoczenie odbiera nasze komunikaty, a także na temat umiejętności, jakie możliwe są do osiągnięcia w niedalekiej i całkiem przewidywalnej przyszłości.

 

Przemysław Kurczewski

Prezes Zarządu Emitel

Nie szukaliśmy tylko trenera ani coacha. Szukaliśmy partnera, który wspólnie z nami dokona przełomu w organizacji. Jestem przekonany, że nie mogliśmy trafić lepiej.

Poznaliśmy się z Tamarą w marcu 2015 roku, kiedy zaczynaliśmy duży projekt, w którym chcieliśmy wybrać grupę kluczowych menedżerów i zaktywizować ich do uczestnictwa w zmianach w organizacji. Kupić ich serca i umysły do tego, żeby zechcieli zaangażować się w projektowanie i wdrażanie głębokich zmian w firmie. Tak zaczęła się nasza przygoda, w której przeżyliśmy chyba wszystko. Od początkowej rezerwy, brawurowego otwarcia projektu, zapału i entuzjazmu, przez zwątpienia i kryzysy, aż do… dzisiaj, bo nasza wspólna droga wciąż trwa.

To, co zyskaliśmy dzięki Tamarze, to skuteczność, wynikająca z głębokiego zrozumienia naszych potrzeb i niezwykłe tempo przemian w ludziach, które działy się wręcz na naszych oczach.

Nie szukaliśmy tylko trenera ani coacha. Szukaliśmy partnera, który wspólnie z nami dokona przełomu w organizacji. Jestem przekonany, że nie mogliśmy trafić lepiej.

 

Marcin Balicki

Prezes Zarządu Millennium Leasing

Tamara jest osobą pełną energii, którą przekazuje i pasji, którą zaraża. Nigdy nie pracuje w połowie swoich możliwości.

„If you are going through hell, keep going”. Posłużyłem się słowami Sir W. Churchilla, aby w pełni oddać, jak wygląda coaching przeprowadzony przez Tamarę. A na poważnie, trening z Tamarą to jak podróż w nieznane, kupujesz bilet, ale wsiadając do pociągu, nie wiesz, dokąd Cię zabierze i co tam odkryjesz.

Tamara jest osobą pełną energii, którą przekazuje i pasji, którą zaraża. Nigdy nie pracuje w połowie swoich możliwości, zawsze przekazuje tak dużo, jak tylko uczestnicy są wstanie zrozumieć i przyjąć. Posiada bardzo bogaty warsztat, do którego nieprzerwanie stara się dokładać często zaskakujące nowe elementy.

Nigdy nie pozostawia pytań bez odpowiedzi, uczestnicy bardzo często sami muszą jej poszukać. Co powoduje, że zajęcia z Tamara nigdy nie są łatwe i nic nie jest podane na tzw. „talerzu”? Tamara inspiruje i stwarza możliwości, ale do celu uczestnicy muszą już dotrzeć na własnych warunkach.

To sprawia, że warsztaty są inne niż wszystkie, ponieważ zmuszają uczestników do nieoczekiwanego wysiłku. Natomiast przejście przez taki schemat gruntuje wiedzę na bardzo długi czas.

Tamara to osoba ciekawa świata, ciekawa ludzi, ale przede wszystkim tego, co nieznane. Nieustannie poszukuje zarówno nowych pytań, które można zadać, jak i odpowiedzi, które można otrzymać.

Treningi i szkolenia z Tamara uzależniają, dlatego należy dobrze zastanowić się, zanim podejmie się decyzję o ich rozpoczęciu.

Marcin Gralewski

Prezes Zarządu Orlen Oil

Ponoć mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów, wszystkich głupich mężczyzn. Ja przekornie wolę podziwiać ich mądrość, a szczególnie jej.Tamara Bieńkowska.

Ponoć mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów, wszystkich głupich mężczyzn. Ja przekornie wolę podziwiać ich mądrość, a szczególnie jej.Tamara Bieńkowska.

Człowiek o przeogromnej wiedzy, ale nie tej czysto akademickiej, czyli czasami mało życiowej. Przeciwnie, wiedzy, która z praktyką idzie w parze. Liczne sukcesy potwierdzają fenomen tego mariażu. Skuteczna, konsekwentna i zdeterminowana. Zawsze widzi w partnerze, w rozmówcy człowieka. Z jego zaletami i słabościami. Jest po to, by owe słabości oswoić lub pokonać. Jest mentorem, za którym chce się podążać, ekspertem, którego wiedza imponuje, praktykiem, którego nic już nie zaskoczy, trenerem, któremu się ufa, przywódcą, z którym się wygrywa, człowiekiem, którego warto mieć za przyjaciela, przyjacielem, który nie opuszcza w potrzebie.

 

Grzegorz Wiejak

Dyrektor Marketingu Nova TV i 8TV

To mistrzyni trudnych pytań i niestandardowych rozwiązań, bezkompromisowości i prostoty.

Tamara Bieńkowska to prawdziwa profesjonalistka, która posiada unikatowe kompetencje coacha. Doskonale łączy realizację konkretnych oczekiwań  i wartości firmy z poszanowaniem indywidualnych celów i wartości osoby coachowanej. To mistrzyni trudnych pytań i niestandardowych rozwiązań, bezkompromisowości i prostoty.

Ma niezwykłą umiejętność podchodzenia do spraw najważniejszych i najgłębszych. Potrafi jak nikt wydobyć z człowieka to, co najlepsze i na mocnych stronach budować wzrost jego kompetencji osobistych i zawodowych.

Niejednokrotnie słyszałam od moich partnerów wewnętrznych: „Coaching? Tak, ale tylko z Tamarą!” „Coaching z Tamarą?– to wymagający sparing, ale nigdy jeszcze tyle nie wyniosłem z kontaktu z drugą osobą.” „Jedno zdanie powiedziane przez Tamarę pozwala pokazać rzecz w zupełnie innej perspektywie. ”

W imieniu całego szerokiego grona coachowanych w Benefit Systems przez Tamarę– bardzo Jej dziękuję. Dla firmy to była i jest bardzo dobra inwestycja.

 

Izabela Pipka

HR Manager Benefit Systems

Kiedy myślę o Tamarze, to przychodzą mi do głowy trzy pierwsze skojarzenia: profesjonalna, zaangażowana, pomocna.

Tamarę poznałem kilka lat temu będąc odpowiedzialnym za projekt rozwoju kompetencji miękkich u średniej kadry zarządzającej w jednej z firm medycznych o wiodącej pozycji na rynku.

Praca przy tym projekcie była nie lada wyzwaniem dla mnie, ponieważ profesjonalizm Tamary oraz jej chęć zgłębienia tematu każdego dnia była dla mnie zaskoczeniem. Jej precyzyjne pytania, próby dojścia do sedna problemu oraz nietuzinkowe metody pracy poparte naukowymi dowodami stały się powodem do rozwoju ludzi i to nie tylko uczestników projektu, ale i jego organizatorów.

Obecnie, jako osoba zarządzająca HR w firmie zajmującej się badaniami diagnostycznymi, chętnie wracam do rozmów z Tamarą i korzystam z jej rozległej wiedzy, aby wspólnie z nią przygotowywać projekty rozwojowe dla menedżerów oraz kadry zarządzającej wyższego szczebla.

Kiedy myślę o Tamarze, to przychodzą mi do głowy trzy pierwsze skojarzenia: profesjonalna, zaangażowana, pomocna.

 

Paweł Pastuła

HR Manager Synevo

Dyscyplina czy motywacja?
Przede wszystkim: pierwszy krok.

Jeśli nie chcesz przegapić żadnego artykułu — zostaw swój adres. Nowe artykuły zostaną wysłane na Twój adres mailowy.

Twój adres email