Szkolenia

Szkolenie czy rozwój? Nie wierzę, że przy okazji jednorazowego warsztatu można trwale zmienić czyjąś postawę czy też przekazać dogłębną wiedzę.

Owszem, można kogoś zainspirować, zachęcić do dalszego poszukiwania i wytężonej pracy, ale prawdziwa zmiana wymaga czasu. Do projektów rozwojowych podchodzę z dużym zaangażowaniem. Nie żałuję czasu ani sił, by doskonale poznać ludzi i ich otoczenie, by dobrze rozpoznać potrzeby i zdiagnozować sytuację. Zadaniem trenera jest jak najskuteczniejsze rozwiązanie problemów, które skłoniły organizację do szukania szkoleniowego wsparcia. W idealnym świecie– jeszcze zanim te problemy się pojawiły. Mając do dyspozycji wiele sprawdzonych narzędzi, technik i metod, a przede wszystkim wiele lat bezcennych doświadczeń z wyczuciem ingeruję w zastany świat.

Widzę łańcuch powiązań między jakością relacji, poziomem zrozumienia celów i stopniem zaangażowania a sukcesem organizacji i ludzi. Patrzę na procesy holistycznie, lecz z wielką dokładnością analizuję problematyczne szczegóły. Pomagam, doradzam i uczę– to nie tylko mój zawód i „chleb powszedni”, lecz raczej misja i powołanie. Po prostu to lubię. Szkolenie to proces, nie incydent. Rozwój wymaga czasu, zaangażowania i pracy własnej po Twojej stronie. Nie szykuj się zatem na blitzkrieg!

Szkolenie to proces, nie incydent. Rozwój wymaga czasu, zaangażowania i pracy własnej po Twojej stronie. Nie szykuj się zatem na blitzkrieg!


Z CZEGO KORZYSTAM SZKOLĄC?

Jako coach i trener zdobyłam wiele uprawnień oraz akredytacji, umożliwiających precyzyjne diagnozowanie stanu wyjściowego oraz przeprowadzanie procesów ewaluacji po zakończonym szkoleniu. Korzystam z wielu narzędzi, w tym między innymi posiadam akredytację narzędzia Facet5, które precyzyjnie i szybko mierzy pięć aspektów ludzkiej osobowości, dając przy tym rzetelny i prosty w zastosowaniu portret indywidualnych zachowań w pracy. Jestem także certyfikowanym konsultantem narzędzia Extended DISC® i posiadam certyfikat FRIS Style Myślenia.


CO WYRÓŻNIA MOJE PODEJŚCIE?

Przywiązuję wagę do poprzedzającej tworzenie programów rozwojowych analizy potrzeb szkoleniowych– przed szkoleniem.

Dbam o zaangażowanie uczestników warsztatów, by podnieść poziom ich motywacji przed szkoleniem– w ramach analizy potrzeb.

Angażuję ich w warsztaty, by uzyskać wyższy poziom skuteczności stosowanych strategii uczenia się– podczas szkolenia.

Robię wszystko by skuteczniej negocjować bieżące procesy uczenia się– przy okazji wdrażania.

Angażuję uczestników po szkoleniu, by uzyskać wyższy poziom autorefleksji i integracji poszukiwanej wiedzy i umiejętności– w trakcie ewaluacji.

Konstrukcja proponowanych przeze mnie projektów rozwojowych zakłada, że po każdym szkoleniu uczestnik ma do wykonania zadania, których celem jest wykorzystanie nabytych umiejętności w pracy zawodowej.

Proponuję swoim klientom, by po realizacji zadania każdy uczestnik szkolenia mógł spotkać się ze mną na indywidualnej sesji coachingowej w celu podsumowania zrealizowanych działań i rozwiązania trudności, które mogły się pojawić w trakcie wdrożenia.


CO JESZCZE MUSISZ WIEDZIEĆ O SZKOLENIACH ZE MNĄ:

Uprawiam ten zawód od 15 lat, nie po to jedynie, by zarabiać pieniądze, ale po to, by realizować w świecie rynku swoją pasję- uczenia innych i pomagania im.

Podczas pracy korzystam z fundamentalnej teorii uczenia się– ludzie będą kontynuować to, co zostanie pozytywnie wzmocnione, a przestaną robić to, co zostanie osłabione.

Dbam o ludzi! Osoby biorące udział w moich szkoleniach wiedzą, że mogą na mnie liczyć i że zawsze jestem gotowa im pomóc. Nie oznacza to jednak, że nie jestem wymagająca, asertywna czy bezkompromisowa! Mówi się o mnie: żelazna ręka, a w niej bukiet róż!

Wiele bliskich relacji nawiązałam z ludźmi, których poznałam podczas szkoleń. To wspaniałe, że mogę być dla nich i dobrą znajomą, i źródłem wiedzy, której szukają.