Dobre relacje z przełożonym są najważniejszym powodem, dla którego ludzie pracują w danej firmie i nie chcą zmieniać pracy. Potrzebujemy utalentowanych liderów. Rekrutowanie zdolnych przywódców do organizacji wymaga stałego i autentycznego zaangażowania zarządu firmy, który aktywnie uczestniczy w identyfikowaniu talentów, przygotowywaniu i analizowaniu ich planów rozwoju, opracowywaniu planów następstw, procesach mentoringu czy też szkoleniach z zakresu przywództwa. Prezesi firm odnoszących największe sukcesy rynkowe poświęcają aż 30 proc. swojego czasu na rozwój swoich i zespołowych kompetencji przywódczych w swoich organizacjach.
Warto dbać o pracowników, dawać im wsparcie i budować zaufanie, mają przecież wybór i każdej chwili mogą odejść. Umiejętność zatrzymywania pracowników w firmie nie jest wiedzą tajemną, nie jest to również naturalny dar, z którym się rodzimy. Może zatem warto rozwijać i inwestować właśnie w tę kompetencję, gdyż to od tych umiejętności zależy sukces finansowy, lojalność klientów zewnętrznych oraz wizerunek i reputacja firmy – mówi Tamara Bieńkowska, trener, coach, specjalizująca się w sztuce prowadzenia sporów.
Na ostatnim roku studiów psychologicznych uczestniczyłam w seminarium „Psychologia kobiety”. Zajęcia prowadził mężczyzna, prof. Kazimier Pospiszyl. Piękny, mądry, w sztuczkowej marynarce, obiekt westchnień wszystkich seminarzystek (łącznie z piszącą te słowa), autor książki pod tym samym tytułem, jedynej publikacji w polskiej literaturze powojennej na ten temat.
Na zakończenie semestru profesor potoczył swoim niebiańskim
Kiedy chcę coś poczuć, słucham muzyki. Kiedy chcę coś zrozumieć, poszukuję sensu w słowach piosenek. Tekst to połowa równania piosenki.
Wróciłam niedawno do słuchania Beyonce. Znam wiele utworów tej najczęściej honorowanej artystki, ale dopiero niedawno jej wrażliwość przemówiła ona do mnie w słowach kompozycji: „Best Thing I Never Had”. Słowa piosenki mówią o
Może doda ci otuchy, że ludzie z pięknie wykreowanym profilem na Facebooku, Instagramie czy LinkedIn też mają problemy. I tak jak wszyscy chcą po prostu przetrwać kolejny tydzień. Wiem, bo sama byłam coachem wielu z nich.
Podzielenie się czymś to przejaw wielkoduszności. Dla własnego dobra warto otaczać się ludźmi, którzy dzielą się
Dyscyplina czy motywacja? Przede wszystkim: pierwszy krok.
Jeśli nie chcesz przegapić żadnego artykułu — zostaw swój adres. Nowe artykuły zostaną wysłane na Twój adres mailowy.