/


Moja misja: dzielić się wiedzą i umiejętnościami oraz inspirować innych tak, by mogli realizować własne cele.


Referencje

Byłem pewnym siebie menadżerem stąpającym po kruchym lodzie. Tamara zrobiła ze mnie pewnego siebie menadżera o szerokim spojrzeniu, pewnie stąpającym przez życie.

Byłem pewnym siebie menadżerem stąpającym po kruchym lodzie. Tamara zrobiła ze mnie pewnego siebie menadżera o szerokim spojrzeniu, pewnie stąpającym przez życie.
Czytaj całość Zamknij

Adrian Potoczek
Dyrektor ds. sprzedaży, marketingu i rozwoju Wawel Service Sp. z o.o.

Jako firma Benefit Systems SA many przyjemność współpracować z Tamarą od 2013 roku. Głównym obszarem współpracy jest coaching menedżerski wyższej kadry zarządzającej, która ma wpływ na efektywność realizacji celów biznesowych.

Elementami wyróżniającymi Tamarę jest charyzma, nieszablonowe oraz inspirujące podejście, za którym stoi ogromne doświadczenie oraz wiedza merytoryczna.

Jeśli mielibyśmy polecić osobę niebanalną, która zachęci menedżerów, dyrektorów oraz ich zespoły do zmiany, odpowiedzi na trudne pytania oraz podążania inna drogą, z pewnością byłaby to Tamara.

Elementami wyróżniającymi Tamarę jest charyzma, nieszablonowe oraz inspirujące podejście, za którym stoi ogromne doświadczenie oraz wiedza merytoryczna.
Czytaj całość Zamknij

Justyna Truchel
Kierownik ds. Rozwoju i Procesów HR, Dział HR Benefit Systems SA

Miałem przyjemność pracy nad własnym rozwojem z kilkoma coachami. Każdy z nich miał swój styl, który był lepiej lub bardziej dopasowany do mojej osobowości. Po sesjach z Tamarą czuję się wstrząśnięty, ale nie zmieszany. Nie bez kozery nazywa sama siebie Sparring Partner. Każde spotkanie z nią to jazda bez trzymanki. Zawsze w nieznane rejony własnego mózgu i osobowości, choć ona dokładnie wie, dokąd chce Cię zabrać. Fantastyczny kompan do rozmowy – wyłącznie dla intelektualistów. Jedno masz zagwarantowane: po spotkaniu z nią świat już nigdy nie będzie taki jaki był.

Fantastyczny kompan do rozmowy – wyłącznie dla intelektualistów.
Jedno masz zagwarantowane: po spotkaniu z nią świat już nigdy nie będzie taki jaki był.
Czytaj całość Zamknij

Bartosz Marczuk
CEO for rent/ Company Doctor

Chcąc wyróżnić się na rynku, warto robić rzeczy trochę inaczej, ale nigdy kosztem jakości. W tych kilku słowach mogę streścić to, czego uczy Tamara oraz jednocześnie to, jak sama działa.

Nasza firma w ramach Akademii Menedżera oraz programu wsparcia top menedżerów miała okazję współpracować z Tamarą, która prowadziła nas ścieżką wiedzy, doświadczenia i nietuzinkowej formy przez serię szkoleń i spotkań.

Jeśli ktoś szuka trenera, coacha czy po prostu wyjątkowego szkoleniowca zapewniającego wysoki poziom merytoryczny, szerokie portfolio narzędzi menedżerskich, wsparcie i podnoszenie poprzeczki zarazem, to wieloletnie doświadczenie Tamary oraz jej charakterystyczny sposób moderowania spotkań jest jedną z niewielu tak atrakcyjnych ofert na rynku.

Jednym słowem polecam.

 

Jeśli ktoś szuka trenera, coacha czy po prostu wyjątkowego szkoleniowca zapewniającego wysoki poziom merytoryczny, szerokie portfolio narzędzi menedżerskich, wsparcie i podnoszenie poprzeczki zarazem, to wieloletnie doświadczenie Tamary oraz jej charakterystyczny sposób moderowania spotkań jest jedną z niewielu tak atrakcyjnych ofert na rynku.
Czytaj całość Zamknij

Jacek Bielecki
Prezes Zarządu GEO-KAT sp. z o.o.

Mam wrażenie, że ostatnio biegałem i biegałem za kolejną sprawnością techniczną, myśląc, że to dobre dla mnie, dla zespołu i organizacji. Kolekcjonowałem to, co wydawało mi się ważne dla innych. Tamara subtelnie, ze stanowczą delikatnością (bądź delikatną stanowczością)  oraz jednoczesnym pewnym przekonaniem swojej przewagi, wyprowadziła mnie z tego sposobu działania i myślenia. Nic nie obiecywała ponadto to, że może być inaczej.

Pewna subtelność działa na nas i zmienia nasze życie, co najmniej zawodowe. Potrzeba myślenia o nas samych w kontekście innych jest tym właściwym początkiem.

Tamara subtelnie, ze stanowczą delikatnością (bądź delikatną stanowczością)  oraz jednoczesnym pewnym przekonaniem swojej przewagi, wyprowadziła mnie z tego sposobu działania i myślenia.
Czytaj całość Zamknij

Grzegorz Podgórski
Dyrektor Departamentu Podatków mBank S.A.

Współpracowałem z Tamarą wiele razy. Duże i ambitne cele wymagają jeszcze większych i bardziej ambitnych pytań, które Tamara potrafi zadać. Zadaje je wprost i w punkt.

„Lepiej cierpieć na ćwiczeniach niż krwawić na wojnie”, to częste słowa, jakie słyszałem w trakcie przygotowań przed ważnymi dla mnie wydarzeniami. Nigdy się nie zawiodłem.

 

Duże i ambitne cele wymagają jeszcze większych i bardziej ambitnych pytań, które Tamara potrafi zadać. Zadaje je wprost i w punkt.  
Czytaj całość Zamknij

Tomasz Groń
Dyrektor Zarządzajacy Benefit Systems SA, promotor aktywnego stylu życia

Tamara to osoba o wielkiej wiedzy, inteligencji, życiowej mądrości …i bardzo wielkim sercu.
Z przekonaniem prowokuje i intryguje dążąc konsekwentnie do wyznaczonego celu.
Zadziorna, a przy tym bardzo skuteczna, profesjonalna i konkretna. Błyskotliwa i nietuzinkowa w tym co robi. Zawsze dotrze do sedna sprawy, znajdzie odpowiedni sposób. Sparing partner, trener, coach, mentor… i skarb, który wzbogaci każdą organizację.

Zadziorna, a przy tym bardzo skuteczna, profesjonalna i konkretna. Błyskotliwa i nietuzinkowa w tym co robi.
Czytaj całość Zamknij

Wiesława Markiewicz
Vice President & CFO
Mercedes-Benz Polska

W świecie biznesu Tamara Bieńkowska to marka premium. Gwarancja profesjonalizmu, wiedzy i doświadczenia. Spełniona obietnica niebanalnej osobowości, inspiracji i doskonałej komunikacji. To marka, która skrada serca i umysły.

A dla mnie. Tamara Bieńkowska to po prostu Tam, dzięki której poczułam, że nie sztuką jest powiedzieć: „Jestem”. Ważne jest, aby niezależnie od pełnionych ról, życiowych okoliczności i towarzyszących nam ludzi, zawsze Być.
A przynajmniej się starać…

W świecie biznesu Tamara Bieńkowska to marka premium. Gwarancja profesjonalizmu, wiedzy i doświadczenia.
Czytaj całość Zamknij

Dagmara Hirsz - Sufin
Head of HR Eiffage Polska Budownictwo

Tamara jest osobą wyjątkową po każdy względem! Jako trener, coach czy facylitator potrafi w bardzo krótkim czasie zaangażować całą grupę i oprócz transferu wiedzy w bardzo ciekawej i inspirującej formie pozostawia w uczestnikach poczucie dysonansu (kim jestem, co powinienem wiedzieć, umieć vs. kim chcę być!), które zamienia się w krótkim czasie w solidną motywację do samodzielnej eksploracji tematu i rozwoju w określonym kierunku.

Jako profesjonalistka posiada erudycką wiedzę popartą sporym doświadczeniem, stąd w rozmowach i na szkoleniach jest niekwestionowanym, wiarygodnym autorytetem, jednak co najważniejsze, nie „przytłaczającym” samych uczestników.

Jako człowiek jest niezwykle ciepłą i szybko budującą pozytywne relacje z ludźmi osobą. No i najważniejsze! To prowokatorka J Nie daje spokojnie jeść, spać, nie pozwala Ci być z siebie zadowolonym, zmusza do ciężkiej pracy. Obserwując kolegów, patrząc na siebie samego (byłem uczestnikiem jej szkoleń) wiem, że jestem lepszym, efektywniejszym menedżerem. Nie polecam osobom, które chcą po prostu iść na szkolenie.

Jako profesjonalistka posiada erudycką wiedzę popartą sporym doświadczeniem, stąd w rozmowach i na szkoleniach jest niekwestionowanym, wiarygodnym autorytetem.
Czytaj całość Zamknij

Andrzej Zieliński
HR Group Director NEUCA

Miałem przyjemność poznać Tamarę kilka lat temu podczas szkolenia prowadzonego w ramach firmy, w której uprzednio pracowałem. Było to jest z wielu szkoleń, w jakich uczestniczyłem, jednakże jedno z niewielu szkoleń, które pamiętam do dziś. W dodatku bardzo pozytywnie.

Spotkanie to zaowocowało naszą dalszą współpracą, w trakcie której- już w ramach Emitel- Tamara z sukcesem wspierała mnie, a także przedstawicieli wyższej kadry menedżerskiej, w przygotowaniach do procesu sprzedaży spółki jednemu z renomowanych międzynarodowych funduszy inwestycyjnych.

Od czasu pierwszego szkolenia minęło 13 lat. Do dziś, na rzecz Emitel, Tamara prowadzi indywidualne szkolenia dla kadry menedżerskiej z zakresu komunikacji, negocjacji i zarządzania konfliktem etc. Jako absolwent szkoleń Tamary szczerze je polecam tym menedżerom, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności w zakresie szeroko pojętej komunikacji mającej na celu porozumienie. Rekomendacja dotyczy zwłaszcza osób, które już uczestniczyły w wielu różnego rodzaju szkoleniach, a które nie szukają możliwości kolejnego ćwiczenia sztuki prezentacji, lecz partnera do szczerej i konstruktywnej rozmowy. Dzięki współpracy z Tamarą zyskuje się wiedzę na temat obecnego stanu kompetencji komunikacyjnych, tego, w jaki sposób otoczenie odbiera nasze komunikaty, a także na temat umiejętności, jakie możliwe są do osiągnięcia w niedalekiej i całkiem przewidywalnej przyszłości.

 

Tamara z sukcesem wspierała mnie, a także przedstawicieli wyższej kadry menedżerskiej, w przygotowaniach do procesu sprzedaży spółki jednemu z renomowanych międzynarodowych funduszy inwestycyjnych.
Czytaj całość Zamknij

Przemysław Kurczewski
Prezes Zarządu Emitel

Poznaliśmy się z Tamarą w marcu 2015 roku, kiedy zaczynaliśmy duży projekt, w którym chcieliśmy wybrać grupę kluczowych menedżerów i zaktywizować ich do uczestnictwa w zmianach w organizacji. Kupić ich serca i umysły do tego, żeby zechcieli zaangażować się w projektowanie i wdrażanie głębokich zmian w firmie. Tak zaczęła się nasza przygoda, w której przeżyliśmy chyba wszystko. Od początkowej rezerwy, brawurowego otwarcia projektu, zapału i entuzjazmu, przez zwątpienia i kryzysy, aż do… dzisiaj, bo nasza wspólna droga wciąż trwa.

To, co zyskaliśmy dzięki Tamarze, to skuteczność, wynikająca z głębokiego zrozumienia naszych potrzeb i niezwykłe tempo przemian w ludziach, które działy się wręcz na naszych oczach.

Nie szukaliśmy tylko trenera ani coacha. Szukaliśmy partnera, który wspólnie z nami dokona przełomu w organizacji. Jestem przekonany, że nie mogliśmy trafić lepiej.

 

Nie szukaliśmy tylko trenera ani coacha. Szukaliśmy partnera, który wspólnie z nami dokona przełomu w organizacji. Jestem przekonany, że nie mogliśmy trafić lepiej.
Czytaj całość Zamknij

Marcin Balicki
Prezes Zarządu Millennium Leasing

„If you are going through hell, keep going”. Posłużyłem się słowami Sir W. Churchilla, aby w pełni oddać, jak wygląda coaching przeprowadzony przez Tamarę. A na poważnie, trening z Tamarą to jak podróż w nieznane, kupujesz bilet, ale wsiadając do pociągu, nie wiesz, dokąd Cię zabierze i co tam odkryjesz.

Tamara jest osobą pełną energii, którą przekazuje i pasji, którą zaraża. Nigdy nie pracuje w połowie swoich możliwości, zawsze przekazuje tak dużo, jak tylko uczestnicy są wstanie zrozumieć i przyjąć. Posiada bardzo bogaty warsztat, do którego nieprzerwanie stara się dokładać często zaskakujące nowe elementy.

Nigdy nie pozostawia pytań bez odpowiedzi, uczestnicy bardzo często sami muszą jej poszukać. Co powoduje, że zajęcia z Tamara nigdy nie są łatwe i nic nie jest podane na tzw. „talerzu”? Tamara inspiruje i stwarza możliwości, ale do celu uczestnicy muszą już dotrzeć na własnych warunkach.

To sprawia, że warsztaty są inne niż wszystkie, ponieważ zmuszają uczestników do nieoczekiwanego wysiłku. Natomiast przejście przez taki schemat gruntuje wiedzę na bardzo długi czas.

Tamara to osoba ciekawa świata, ciekawa ludzi, ale przede wszystkim tego, co nieznane. Nieustannie poszukuje zarówno nowych pytań, które można zadać, jak i odpowiedzi, które można otrzymać.

Treningi i szkolenia z Tamara uzależniają, dlatego należy dobrze zastanowić się, zanim podejmie się decyzję o ich rozpoczęciu.

Tamara jest osobą pełną energii, którą przekazuje i pasji, którą zaraża. Nigdy nie pracuje w połowie swoich możliwości.
Czytaj całość Zamknij

Marcin Gralewski
Prezes Zarządu Orlen Oil

Ponoć mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów, wszystkich głupich mężczyzn. Ja przekornie wolę podziwiać ich mądrość, a szczególnie jej.Tamara Bieńkowska.

Człowiek o przeogromnej wiedzy, ale nie tej czysto akademickiej, czyli czasami mało życiowej. Przeciwnie, wiedzy, która z praktyką idzie w parze. Liczne sukcesy potwierdzają fenomen tego mariażu. Skuteczna, konsekwentna i zdeterminowana. Zawsze widzi w partnerze, w rozmówcy człowieka. Z jego zaletami i słabościami. Jest po to, by owe słabości oswoić lub pokonać. Jest mentorem, za którym chce się podążać, ekspertem, którego wiedza imponuje, praktykiem, którego nic już nie zaskoczy, trenerem, któremu się ufa, przywódcą, z którym się wygrywa, człowiekiem, którego warto mieć za przyjaciela, przyjacielem, który nie opuszcza w potrzebie.

 

Ponoć mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów, wszystkich głupich mężczyzn. Ja przekornie wolę podziwiać ich mądrość, a szczególnie jej.Tamara Bieńkowska.
Czytaj całość Zamknij

Grzegorz Wiejak
Dyrektor Marketingu Nova TV i 8TV

Tamara Bieńkowska to prawdziwa profesjonalistka, która posiada unikatowe kompetencje coacha. Doskonale łączy realizację konkretnych oczekiwań  i wartości firmy z poszanowaniem indywidualnych celów i wartości osoby coachowanej. To mistrzyni trudnych pytań i niestandardowych rozwiązań, bezkompromisowości i prostoty.

Ma niezwykłą umiejętność podchodzenia do spraw najważniejszych i najgłębszych. Potrafi jak nikt wydobyć z człowieka to, co najlepsze i na mocnych stronach budować wzrost jego kompetencji osobistych i zawodowych.

Niejednokrotnie słyszałam od moich partnerów wewnętrznych: „Coaching? Tak, ale tylko z Tamarą!” „Coaching z Tamarą?– to wymagający sparing, ale nigdy jeszcze tyle nie wyniosłem z kontaktu z drugą osobą.” „Jedno zdanie powiedziane przez Tamarę pozwala pokazać rzecz w zupełnie innej perspektywie. ”

W imieniu całego szerokiego grona coachowanych w Benefit Systems przez Tamarę– bardzo Jej dziękuję. Dla firmy to była i jest bardzo dobra inwestycja.

 

To mistrzyni trudnych pytań i niestandardowych rozwiązań, bezkompromisowości i prostoty.
Czytaj całość Zamknij

Izabela Pipka
HR Manager Benefit Systems

Tamarę poznałem kilka lat temu będąc odpowiedzialnym za projekt rozwoju kompetencji miękkich u średniej kadry zarządzającej w jednej z firm medycznych o wiodącej pozycji na rynku.

Praca przy tym projekcie była nie lada wyzwaniem dla mnie, ponieważ profesjonalizm Tamary oraz jej chęć zgłębienia tematu każdego dnia była dla mnie zaskoczeniem. Jej precyzyjne pytania, próby dojścia do sedna problemu oraz nietuzinkowe metody pracy poparte naukowymi dowodami stały się powodem do rozwoju ludzi i to nie tylko uczestników projektu, ale i jego organizatorów.

Obecnie, jako osoba zarządzająca HR w firmie zajmującej się badaniami diagnostycznymi, chętnie wracam do rozmów z Tamarą i korzystam z jej rozległej wiedzy, aby wspólnie z nią przygotowywać projekty rozwojowe dla menedżerów oraz kadry zarządzającej wyższego szczebla.

Kiedy myślę o Tamarze, to przychodzą mi do głowy trzy pierwsze skojarzenia: profesjonalna, zaangażowana, pomocna.

 

Kiedy myślę o Tamarze, to przychodzą mi do głowy trzy pierwsze skojarzenia: profesjonalna, zaangażowana, pomocna.
Czytaj całość Zamknij

Paweł Pastuła
HR Manager Synevo

Z wielką przyjemnością chciałbym zarekomendować współpracę z Panią Tamarą Bieńkowską, z którą miałem możliwość pracować w latach 2011-2013, pełniąc wtedy funkcję Prezesa Zarządu w Biella Central Eastern Europe (część koncernu Biella Neher Holding AG).

Zakres naszej współpracy obejmował warsztaty coachingowe executive, podczas których Tamara dała sie poznać jako silny sparring partner, konsekwentny coach i bardzo doświadczony mediator. Dzięki jej wsparciu udało nam się wypracować formułę budowy nowej organizacji uczącej się, angażującej swoich pracowników oraz budującej nowe standardy w komunikacji.

Tamara jest osobą z niezwykle wysokim poziomem percepcji, zaangażowania i pasji w tym co robi, a do tego jest osobą z dużym doświadczeniem zawodowym i życiowym, również w obszarze mediacji i mentorstwa. Gorąco polecam wspólną pracę z Tamarą.

Tamara jest osobą z niezwykle wysokim poziomem percepcji, zaangażowania i pasji w tym co robi, a do tego jest osobą z dużym doświadczeniem zawodowym i życiowym.
Czytaj całość Zamknij

Mateusz Sagan
Executive Management Expert

Z Tamarą Bieńkowską mam przyjemność współpracować już od ponad 4 lat. Spotykając się z przedstawicielami różnych firm z branży HR, często słyszę bardzo pozytywne opinie dotyczące Tamary Bieńkowskiej i efektów jej pracy. To, co zdecydowanie wyróżnia Tamarę, to oryginalność i skuteczność w działaniu.

Kiedy chodzi o Tamarę, za każdym razem przewija się słowo „profesjonalizm”. Kiedyś jeden z naszych wspólnych klientów powiedział: „… zdecydowałem się na współpracę z Tamarą przede wszystkim dlatego, że jej podejście działa. I to mi wystarczy”.

Bardzo cenię sobie fachową wiedzę Tamary i jej nietuzinkowe podejście do ludzi. To, co dla mnie ma szczególne znaczenie to fakt, iż zawsze mogę liczyć na jej pomoc i opinię zarówno w kwestii naszych wspólnych przedsięwzięć, jak i moich własnych inicjatyw.

Doceniam Tamarę jako wybitnego coacha i wspaniałego człowieka. Patrząc na pracę Tamary i jej efekty, chciałbym, aby w naszym kraju było więcej ludzi o podobnych umiejętnościach i poziomie profesjonalizmu.

Jeżeli szukasz trenera, coacha, sparring partnera zdecydowanie polecam Tamarę Bieńkowską jako osobę sprawdzoną i godną zaufania w każdym obszarze biznesowych relacji.

Kiedyś jeden z naszych wspólnych klientów powiedział: „... zdecydowałem się na współpracę z Tamarą przede wszystkim dlatego, że jej podejście działa. I to mi wystarczy”.
Czytaj całość Zamknij

Piotr Sosiński
Właściciel Facet5 Polska,
Wyłączny Dystrybutor Facet5 w Polsce

Do wystąpienia przed ponad tysiącem gości na branżowej gali został tydzień!

Moje przemówienie ma być oficjalną laudacją na cześć honorowego gościa i zwieńczeniem całego eventu!

Było to ponad 5 lat temu, a moje ówczesne umiejętności przemawiania eufemistycznie nazwał bym ograniczonymi.

Jest tylko jedno wyjście: Tamara Bieńkowska. Na kilka dni przejmuje ona władzę nad moim gabinetem i urządza w nim studio nagrań oraz swoją salę ćwiczeń ze mną jako jedynym uczniem. Kilka godzin dziennie z charyzmatycznym i wymagającym nauczycielem daje efekty, kolejne nagrania pokazują postępy z dnia na dzień.

Finał: scena, moje porywająca przemowa, owacja i łzy w oczach gości. Dziś dzięki dalszej pracy z Tamarą czuję się w telewizji czy na scenie pewnie i komfortowo.

Dziękuję Ci,

Jest tylko jedno wyjście: Tamara Bieńkowska.
Czytaj całość Zamknij

Michał Pawlik
Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Gwarancyjnego (eFaktoring),
Członek Komitetu Zarządzającego Grupą Kaczmarski

W 2005 roku, będąc jeszcze menadżerem w jednej z firm sektora budowlanego, szukałem wsparcia szkoleniowego w zakresie zarządzania reklamacjami. Problem w tym zakresie był naprawdę poważny. Trenerem, który pomógł nam w przezwyciężeniu kłopotu, była właśnie Tamara Bieńkowska. Od tego czasu jeszcze kilkakrotnie mieliśmy okazję współpracować. Za każdym razem był to duży krok do przodu w danym projekcie. Nie znam po prostu lepszego coacha niż Tamara, zarówno pod kątem wiedzy i umiejętności jej przekazywania, jak również cech osobowości.

Nie znam po prostu lepszego coacha niż Tamara, zarówno pod kątem wiedzy i umiejętności jej przekazywania, jak również cech osobowości.
Czytaj całość Zamknij

Piotr Lutek
Prezes Zarządu Synergia

Jeśli chcesz wyjść z własnej strefy komfortu i poczuć moc, spotkaj się z Tamarą koniecznieJ. Profesjonalizm, otwartość i bezpośredniość to jej atuty. Dzięki niekonwencjonalnym metodom jej pracy poznasz lepiej siebie i odkryjesz, jak zamienić własne ograniczenia w atuty. Ja już to zrobiłem…

Jeśli chcesz wyjść z własnej strefy komfortu i poczuć moc, spotkaj się z Tamarą koniecznie.
Czytaj całość Zamknij

Adam Pawlak
Sales Director - North Poland at LafargeHolcim

Dyscyplina czy motywacja?
Przede wszystkim: pierwszy krok.

Jeśli nie chcesz przegapić żadnego artykułu — zostaw swój adres. Nowe artykuły zostaną wysłane na Twój adres mailowy.

Twój adres email