Emocje, czyli inteligencja emocjonalna mózgu

Ludzie świadomi swoich emocji wykorzystują swoje myślenie do kierowania emocjami zamiast pozwalać, aby to one kierowały ich życiem.

Czasem niektórzy mówią, że emocje są jak chmury. I od Ciebie zależy, czy to będzie obłoczek, baranek, czy chmura kłębiasta. Odpowiedz sobie na pytania: Jaki masz kontakt z własną intuicją i uczuciami? Jak udaje Ci się rozpoznać sygnały, które wysyła Twoje ciało? W jakich sytuacjach szczególnie zwracasz na to uwagę?

Tak naprawdę codziennie tysiące razy Twój mózg komunikuje się z ciałem poprzez uczucia, które mu towarzyszą. Możesz czuć, że jest on kierowany do Ciebie, możesz się z nim zgadzać albo i nie, ale cały czas trwa komunikacja Twojego emocjonalnego mózgu.

Ludzie często nie dostrzegają jaka potęga wynika z bycia w stałym kontakcie z samym sobą i nie wyciągają z tego żadnych wniosków. Kontakt ten pomaga w zrozumieniu samego siebie oraz zachowań towarzyszących nam podczas nawiązywania relacji.

Dlatego proponuję Ci zadanie w postaci wrzucenia pauzy wtedy, gdy coś odczuwasz i zadania sobie następujących pytań:

Co w tej chwili odczuwasz i jakie emocje ci towarzyszą?

W jakim miejscu Twojego ciała je odczuwasz? Np. jeżeli jesteś zakochany mogą to być motyle w brzuchu; jeżeli jest to wystąpienie publiczne może to być napięcie w karku lub klatce piersiowej.

Po co je odczuwasz?

Co ci daje to, że je odczuwasz?

Co je wywołało?

Jakie nastawienia, przekonania, czy wartości są ich wynikiem?

Jak wpływa to na Twoje funkcjonowanie i stosunki z innymi ludźmi?

Czy motywują Ciebie? (jeżeli nie to: Co możesz zrobić, żeby motywowały?)

Jakie dzięki nim możesz podjąć działania?

Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować w sprawie warsztatów i szkoleń, proszę napisz do mnie. Proszę o kontakt mailowy także w sprawie indywidualnych sesji coachingowych.